E - EUROPEAN

T - TRANSPORT

Q - QUALITY

A - ASSORTMENT

Historia firmy ETQA Sp. z o.o  rozpoczęła się w październiku 2008.

Ciągły rozwój przez 15 lat z powodzeniem pozwolił nam się stać  rozpoznawalnym i liczącym dystrybutorem wśród firm w branży.

Firma opiera swoją działalność na czterech solidnych filarach. 

GASTRONOMIA

Nasza oferta obejmuje szeroki zakres specjalistycznych produktów dostosowanych do różnorodnych potrzeb gastronomii. Dostarczamy produkty suche, chłodzone i mrożone. Lista asortymentowa to ponad 3 500 pozycji do dyspozycji. Szyjemy ofertę na miarę każdego odbiorcy oferując wsparcie ponad 25 naszych handlowców będących ekspertami w dziedzinie gastronomicznej.

Zapewniamy kompleksowe dostawy do wszystkich grup klientów z branży :

  Hotele i restauracje
 • Cateringi i zakłady produkcyjne
 • Jednostki budżetowe i klienci sezonowi
 • Pizzerie, burgerownie, fast foody

DETAL TRADYCYJNY

Specjalizujemy się w dostawach mrożonej żywności do zrzeszonych sieci handlowych, sklepów spożywczych oraz sklepów działających samodzielnie. Posiadamy ponad 1 900 mrożonych pozycji oraz ryby chłodzone i wędzone w bardzo szerokim asortymencie. 

Jesteśmy dystrybutorem największych polskich producentów, dysponujemy najlepszymi polskimi markami pożądanymi przez Konsumentów  oraz posiadamy najciekawszy regionalny asortyment. 

LOGISTYKA

Logistyka wymaga ogromnej specjalistycznej wiedzy aby sprostać wymaganiom transportowym z gwarancją bezpieczeństwa żywności. Ponosimy pełną odpowiedzialność za produkty trafiające do końcowego konsumenta. Utrzymujemy standardy i procedury gwarantujące najwyższą jakość w łańcuchu dostaw. Świadczymy profesjonalne usługi logistyczne w zakresie produktów mrożonych. Logistykę prowadzimy zgodnie z mapą działania firmy z dwóch lokalizacji magazynowych Częstochowa i Łódź .

Świadczymy profesjonalne usługi przechowywania towarów na naszej powierzchni. Od kilku lat z naszych usług z obopólną satysfakcją korzystają firmy tj. Algida oraz Koral. Posiadamy własną flotę samochodów przystosowanych dla sektora Horeca jak i dostaw produktów głęboko mrożonych. Swoje doświadczenie zdobyliśmy współpracując na wyłączność z sieciami Polomarket, Żabka, Stokrotka.

TABOR DOSTAWCZY

Dysponujemy rosnącym i regularnie odnawianym taborem dedykowanych samochodów dostawczych. Każdy samochód wyposażony jest w system kontroli temperatur dwu lub trzy zakresowy do danej grupy przewożonych produktów. Dzięki temu dostarczamy nasze produkty szybko, sprawnie i na czas, spełniając oczekiwania naszych najbardziej wymagających Klientów.

MAGAZYNOWANIE

W nowoczesnym, profesjonalnym magazynie logistycznym zlokalizowanym w Częstochowie ul. Strefowa 14a dysponujemy 8 500 miejscami paletowymi o różnym zakresie temperaturowym do dedykowanych produktów :

 • 5 500 miejsc paletowych w magazynie mrożonym utrzymywanym

  w temperaturze minus 20 - 22 ℃

 • 2 500 miejsc paletowych w suchym magazynie utrzymywanym

  w temperaturze 14 - 16 ℃

 • 500 miejsc paletowych w magazynie o kontrolowanej temperaturze 2 – 6 ℃

Najwięksi nasi usługobiorcy to „ Jawo” Sp. z o.o. Częstochowa, producent wyrobów mącznych mrożonych oraz „Jamar” uznany w Polsce i Europie producent octu oraz przetworów warzywnych i owocowych.  Z naszych powierzchni magazynowych korzystają , również inne mniejsze firmy składując swoje towary. Od stycznia 2023 roku na podstawie przeprowadzonego szerokiego audytu został nam przyznany certyfikat IFS ( Industrial and Financial Systems), który potwierdza, że nasza firma prowadzi działalność zgodnie z aktualnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi bezpieczeństwa przewożonej i przechowywanej żywności.

ETQA – to nie tylko firma logistyczna na miarę XXI wieku

Jesteśmy dumni z naszych unikalnych atutów, które nas wyróżniają oraz sprawiają, że jesteśmy liderem innowacji i nowoczesności stając się benchmarkiem w branży. Stosujemy nowoczesne metody autoidentyfikacji towarów od procesu przyjęcia, poprzez cała gospodarkę magazynową do momentu dostarczenia zamówienia do odbiorcy. Asortyment do transportu przypisywany jest do konkretnej komory samochodu co wpływa na sprawną identyfikację produktów w trakcie realizacji dostawy. Firma inwestuje w nowoczesne rozwiązania infrastrukturalne, co umożliwia nam świadczenie usług na najwyższym poziomie. Nasza infrastruktura dostosowana jest do współczesnych standardów, zapewniając efektywność i bezpieczeństwo. W 2020 roku sfinalizowaliśmy inwestycję obecnej bardzo nowoczesnej siedziby naszej firmy.

Ciągły rozwój naszej firmy prowadzimy świadomie w sposób zrównoważony, kierując się troską o Partnerów biznesowych, Klientów i środowisko naturalne. Nasza firma posiada nowoczesną instalację chłodniczo - mroźniczą na bazie CO₂ , wykorzystującą naturalny czynnik chłodniczy, który zastępuje pospolity freon szkodliwy dla środowiska.

Zastosowanie dwutlenku węgla w obiegu chłodniczym pozwala uzyskać wysoką wydajność instalacji, a CO₂ ma również bardzo dobre właściwości termodynamiczne. Takie chłodnictwo jest niepalne, naturalne chemiczne dla ludzi i zwierząt oraz stuprocentowo ekologiczne. CO₂ wiążę się także z możliwością osiągnięcia bardzo niskich temperatur co jest pożądane w chłodnictwie.

W 2023r wybudowaliśmy na dachu naszego obiektu Centrum Logistycznego farmę fotowoltaiczną 300Kw aby zmniejszyć ślad węglowy i znacząco wpływać na ochronę środowiska.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.